11 Aralık 2013 Çarşamba
Yönetilebilir Web Siteleri ve Yazılım,

Yazılımın Önemi ve Faydaları

Web tasarımı "Tasarım" kelimesinden dolayı sadece görsellikle alakadar sanılmaktadır. Yeni nesil web sayfalarında, özellikle (E-Ticaret) ürün satışı yapılan tasarımlarda yazılımın sayfaya katkısı %70 diyebiliriz. 

 

Günümüzde internet yazılımları e-ticaret sitelerinden ziyade, yeni nesil web sayfalarında da kullanılıp site sahibine çokça avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların bir kaç tanesi web sitelerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. 

 

Bu avantajların başlıcaları ;

 

Sitenizin internet ortamında kolayca bulunabilmesini sağlamak : Arama motorlarının sitenize kolayca ulaşabileceği şekilde alt yapı oluşturmak, site içeriğinizin konumu ve önem değerlerini göz önünde bulundurmak.

 

Sayfanızı kolayca yönetmek : Firmanız hakkında ki yenilikleri duyurabileceğiiniz bir haber modülü, sitenizdeki sayfaların içeriklerini kolay bir şekilde değiştirebilme olanağı, varsa resim galerinize resim ekleme-silme-düzenleme. 

 

Bu tarz modüller bireysel olarak kendi web sayfasını yönetebilmenizi sağlar ve 2. bir kişiye ihtiyaç duymadan sitenizi geliştirebilir, gelişmeleri müşterilerinize-kullanıcılarınıza duyurabilirsiniz.

 

 

İnternet yazılımları bu tarz modüller dışında sizin müdehalenize ihtiyaç duymadan arka planda kendi kendine işleyen botlar da yaratabilir. İstekleriniz doğrultusuna, internet yasalarına uygun bir şekilde botlar yaratılıp web sayfanız da ki iş gücünüzü hafifletebilirsiniz. Örnek olarak; bilgi sağlayan başka internet sitelerin de ki bilgileri, kendi web sitenizde otomatik olarak yayınlayabilen botlar. Bunlar ekonomi haberleri, döviz kurları, hava durumu veya belirli sektöre dair istatistikler olabilir.

 

İnternet yazılımı ve tasarım bir birinden ayrı iki

dünya gibi olsa bile, bir birlerinin uyduları gibilerdir. Göze hitap eden tasarım ile kullanıcılara görsellik sunarsınız fakat arka planda çalışan yazılım ile kullanıcılara hız,erişebilirlik ve kullanım kolaylıkları sağlamalısınız. Açıkçası, sadece ambalajın güzel olması yeterli değildir.

« Önceki yazı   Sonraki yazı »